SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST
 
KOSMETICKÝ ATELIÉR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Služby kosmetického salónu

 

Relaxační masáže

 
Klasická regenerační masáž
ideálním odpočinkem po namáhavém pracovním dni, prostředkem k načerpání nové síly a uvolnění stresu. Přispívá k znovunalezení psychické a tělesné rovnováhy, má účinek léčebný i preventivní. Ulevuje od bolesti, uvolňuje svalové napětí, pomáhá k rychlejšímu zotavení svalů, vazů, kostí a chrupavek po větší fyzické zátěži. Slouží k osvěžení a urychlení odstranění únavy. Další význam je preventivní, přispívá k lepší regeneraci pohybového aparátu, brání zkracování svalů a zvyšuje jejich elasticitu, čímž předchází poškození svalů vlivem jednostranného dlouhodobého zatěžování nebo okamžitému přetížení.

Aromaterapeutická masáž

tato masáž využívá éterické oleje a jejich vůni působící léčivě na tělo a mysl vnímáním přes lidské smysly. Svým působením na nervový systém pomáhá podporovat imunitu a harmonizovat psychiku díky mocné a blahodárné síle aromatických silic a působením speciálními hmaty na reflexní zóny a meridiány je dokonalou masáží pro duši i tělo. Aroma kosmetika Karl Hadek: základ preparátů tvoří rostlinné oleje, které jsou vhodnými nosiči éterických olejů a vitaminů.
Masážní oleje a balzámy na které se můžete těšit dle vlastního nebo doporučeného výběru


Masáž odstraňující bolesti zad -
speciálně navržená masáž zaměřující se na bolesti zad. Tato masáž je kombinací hmatů využívajících dlouholetých zkušeností s léčebnou masáží, s řadou masérských technik a alternativních metod podpory zdraví. Tato masáž přispívá k uvolnění funkčních blokád páteře vznikajících v důsledku přetěžování organismu, uvolňuje bolestivé spazmy, tím navozuje okamžitý pocit úlevy.
Breussova masáž - velmi příjemná uvolňující masáž používající téměř vždy v průběhu terapie Dornovu metodu a to pro její skvělé účinky na uvolnění páteře a přilehlých oblastí. Při masáži se používají speciální masérské hmaty, které umožňují masírovat do hloubky svaly v oblasti páteře. Vyosené obratle tak mohou být při masáži často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Při masáži se používá třezalkový olej, který více prohlubuje uvolnění svalů a napomáhá regeneraci meziobratlových plotének. Na závěr masáže se provede třezalkový zábal, který efekt masáže i výsledný prožitek uvolnění ještě umocní.

Havajská masáž Lomi Lomi - je vyjímečná léčebná masáž, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, které díky své rytmice a provedení mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Speciální exotické oleje umocňují pocit hluboké relaxace, klidu a celkového uvolnění těla i mysli.

Hot Stones -
masáž lávovými kameny - je jednou z nejlepších masáží pro celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Kombinace tepla z lávových kamenů, dotyku a vůně, se stává pro klienta nezapomenutelným zážitkem. je vyhledávanou masáží pro své blahodárné účinky, které vás dovedou k absolutní relaxaci a uvolnění a mnohdy vás dovedou i k posilujícímu spánku. Teplo sálající z kamenů také proniká hluboko do svalů, kde uvolňuje ztuhlé tkáně a léčí bolesti a křeče. Kromě tepla lávové kameny působí svou přirozenou minerální vibrací.
Čínská energetická masáž se využívá především při zvýšené únavě či bolestech způsobených ztrátou či dysbalancí energií v určité energetické dráze tzv. meridiánu. Stimuluje tok energie - čchi - jež proudí naším tělem - základními 12ti energetickými kanály. Pro bezproblémový průtok energie naším tělem jsou důležité také naše myšlenky, pocity a nálady, které působí na naše orgány. Přesažení míry v radosti a smíchu je stejně zhoubné jako přesažení míry v melancholii a zármutku. Tato masáž je výborná k relaxaci a napojení energetické rovnováhy a upevnění fyzického i psychického zdraví.

Reflexní masáž zad - intenzivní masáž prováděná do hloubky. Působí velmi dobře na dlouhotrvající přetrvávající bolest zad a šíje. Po masáži klient pociťuje úlevu a lehkost. Pro citlivé klienty může tato masáž být trochu nepříjemná či bolestivá.

Ayurvédská masáž - Abhyanga tradiční masáž 'od hlavy k patě' je hluboce relaxační a energizující procedura pracující s akupresurními body a energetickými drahami. Má výborný účinek, protože se soustřeďuje na individuální přístup s použitím vhodných olejů a bylin. Navozuje proces uzdravování, který probíhá nejen při masáži, ale i během následujících dní. Dochází k harmonizaci organismu, uvolnění bolestí, únavy a stresu a k celkovému stavu uvolnění těla i mysli.

Chiromasáž a manipulace je jemná masáž hlavy, obličeje, šíje, ramen, dekoltu a horních končetin. Využívá pomalých a jemných hmatů, mobilizace a protahování svalů krční páteře. Tato masáž výborně působí na lymfatický systém, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech, navrací sílu a vitalitu, stimuluje tonus pleti, odstraňuje bolest hlavy a očí, napětí v ramenou, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.
Kobido - intenzivní liftingová masáž obličeje zaměřená na vyhlazení vrásek obličeje, krku a dekoltu, stimuluje tonus pleti, zlepšuje krevní oběh, podporuje relaxaci a pomáhá znovuobnovení produkce kolagenu v tkáni. Masáž grepovým tonikem a vyživující maskou.

Anticelulitidová masáž + ozonový zábal + baňková masáž- speciální masáž, jejímž účelem je působení na tukové buňky ze zvlákněného podkoží, stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Je ovlivňován hluboký krevní a lymfatický systém, aktivují se hluboké svalové struktury a rozrušují tukové tkáně. Masáží se ovlivňují hluboké i povrchové kapiláry a svaly, čímž dochází k výborné regeneraci, vyhlazování kůže, rozrušení tukových buněk a především k odstranění projevů celulitidy. Kombinace s ozonovým zábalem - ideální doplněk k masáži pro své vynikající vlastnosti. Ozon má výrazně stimulující účinky na všechny buňky lidského organismu. Zábal se provádí vždy po vmasírování ozonového krému, čímž se zvyšuje jeho vstřebávání do tkáně. Baňková masáž nohou je velmi účinná metoda k odstranění podkožních projevů celulitidy, využívá se proto jako pomocná a podpůrná metoda při anticelulitidní masáži.

Medová detoxikační masáž -
velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu při akutních i chronických onemocněních, omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu. Medová masáž prohřívá pokožku v masírovaných oblastech a zlepšuje její stav i výživu. Stimuluje vnitřní orgány přes reflexní zóny, obnovuje detoxikační schopnost organismu a silně celý organismus oživuje.
Aplikace ušních svící - slouží jako relaxační prostředek využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky. kouř hořící svíčky nasyceny silicemi klesá do vnitřku ucha, kde působí a vyrovnává tlak v ušních dutinách, zmírňuje napětí v uchu i hlavě, uvolňuje usazeniny, stimuluje přirozenou tvorbu ušního mazu. Při aplikaci se klient cítí příjemné, vnímá teplo a jemný praskot v uchu. Po odstranění svíčky a nečistot se zlepší sluch.

Aplikace tělových svící - umocňuje , podporuje a zvyšuje uzdravující proces po provedené masáži. Použitím svíce se podporuje přirozená detoxikace organismu, uvolní se energetické bloky a nastartuje se samoléčebný proces. Tělovými svícemi docílíme blahodárné terapie harmonizačním spojením tepla, světla a vůně.
Aplikace moxy - využívání tepla hořícího pelyňku, kterým se docílí prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla, postižených ploch nebo akupunkturních bodů. Teplo pelyňku prostupuje do hloubky, stupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje krevní oběh a vylučuje z těla chlad a bolest. Má silný tonizující účinek na tělo, které tak posiluje proti chronickým potížím a vyčerpanosti.

Funkční manuální medicína dle doc. MUDr.Miroslava Tichého CSc -
oproti klasické manuální medicíně je tato metoda fyziologičtější. Kloub je vyšetřován ve fyziologických směrech pohybu, tzn. ve směrech, které běžně v kloubu vykonáváme činnosti svých kosterních svalů. Dále je komplexnější, protože současně vyšetřuje klouby jeho svaly. vychází přitom z předpokladu, že funkční blokáda kloubu může být způsobena nejen dysfunkcí samotného kloubu, ale také kosterního svalu. A nakonec trojrozměrnější, protože vyšetřování kloubu ve fyziologických směrech pohybu umožňuje vyšetřit kloub ve všech základních osách a rovinách, které umožňují anatomické poměry a udělat si tak prostorovou představu o jeho funkčním stavu. Umožňuje více rozvíjet diagnostiku pohybem, uvádí zcela nový pohled na řetězení patologií v pohybovém aparátu na podkladě reflexních svalových smyček a dokáže na základě porovnání funkce pohybového aparátu v obou polovinách těla odhalit latentní záněty v těle. Přítomnost takového zánětu velmi ruší výsledky rehabilitace. Dále se metod věnuje vlivu nemocí či funkčních poruch vnitřních orgánů na funkci pohybového aparátu.

Kineziotaping -
metoda využívaná ve fyzioterapii, sloužící k ovlivňování muskuloskeletární a lymfatické soustavy. Vhodnou aplikací tejpu na postiženou oblast se aktivuje reflexní odpověď organismu, jejímž cílem je odstranění patologických změn a tím umožnění pohybovému aparátu návrat k funkčnímu stavu.
 

Masáže relaxační, rekondiční, reflexní, aromaterapeutické, lávové kameny, manuální lymfodrenáž
Tělová ošetření ošetření celulitidy všech forem, podpora hubnutí, zpevnění těla, odvodnění


 

Ceník relaxačních masáží

 
Masáž zad 30 min. 290,-
Masáž záda + šíje 30 min./60 min. 350,-/550,-
Masáž bedra + záda + šíje 60 min./90 min. 650,-/850,-
Masáž odstraňující bolesti zad 60 min. 590,-
Klasická regenerační masáž 60 min./90 min. 790,-/1 390,-
Aromaterapeutická masáž 60 min./120 min. 790,-/1 390,-
Lávové kameny - Hot Stones 60 min./120 min. 790,-/1 390,-
Sportovní masáž 60 min./90 min. 1 490,-
Havajská masáž Lomi Lomi 60 min./120 min. 790,-/1 390,-
Ayurvédská masáž - Abyanga 120 min. 1 390,-
Chiromasáž a manipulace 60 min. 690,-
Reflexní terapie 30 min. 390,-
Anticelulitidová masáž + ozonový zábal + prevence a redukce celulitidy baňkováním 590,-
Medová detoxikační masáž 30 min. 390,-

 

Terapeutické masáže

 
Před zahájením léčby je třeba provést důkladné kineziologické vyšetření pohybového aparátu s důrazem na odhalení příčin potíží. Společně s fyzioterapeutkou proberete Vaše pohybové stereotypy, způsob sezení apod. včetně vašeho životního rytmu, Vašich starostí, které jsou mnohdy základní příčinou pohybových obtíží.
Ty lze na těle odhalit pomocí provázanosti funkčních změn orgánů, svalů, měkkých tkání, fascií, cév, lymfatických cév, nervů, kloubů a páteře. Cílem vyšetření je co nejrychleji identifikovat příčiny vašich problémů a společně co nejdříve odstranit.

 

Ceník terapeutických masáží

 
Funkční manuální medicína dle doc. MUDr. Tichého CSc. 90min 990,-
Komplexní vyšetření a ošetření 90 min. 690,-
Následující vyšetření a ošetření 60 min. 590,-
Individuální léčebná tělesná výchova 50 min. 390,-
Kinesiotaping - tejp malý 100,-
Kinesiotaping - tejp střední 150,-
Kinesiotaping - tejp velký 200,-


 
 

Manuální lymfodrenáž

 
Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém. Je to velmi účinná metoda, která respektuje a využívá směr toku lymfy. Cílem této techniky je především podpora odtoku lymfy např. z otoku a nalezení náhradní odtokové cesty. Tím dochází ke snížení otoku a odstranění škodlivin - toxických látek z těla. Správná funkce lymfatického systému hraje rozhodující úlohu ve správné funkci metabolismu a imunitního systému.

Terapeutické užití lymfodrenáží:

otoky, reguluje ukládání tuků, zlepšuje stav pokožky, oslabení imunitního systému, regeneruje tělo má silné detoxikační účinky.

Lymfotaping

Efektivní podpora funkcí mízního systému zejména v terapii lymfatického otoku. Dále slouží jako prevence vzniku celulitidy a k odstranění či zmírnění již vzniklých projevů celulitidy.
 
 
 

Ceník lymfodrenáže

 
Manuální lymfodrenáž 60 min. 790,-
Manuální lymfodrenáž 90 min. 1 090,-
Manuální lymfodrenáž 120 min. 4 000,-
Lymfotaping 100,-
Permanentka na 5 + 1 zdarma á 60 min. 4 000,-